Նորություններ : Արխիվ 2004
«Ունիսոն» ՀԿ-ն Հայաստանում առաջին անգամ անցկացրեց հաշմանդամ կանանց գեղեցկության ֆոտոմրցույթ: Կազմկոմիտեին ներկայացվեց 47 լուսանկար Երևանից և հայաստանյան տարբեր մարզերից (Արարատ, Շիրակ, Լոռի, Սյունիք և այլն):
Միջոցառման ինֆորմացիոն հովանավորներն էին՝ Արձագանք, Վան և Հիթ-FM ռադիոընկերությունները: Ժյուրիի կազմում ընդգրկված էին հայ արվեստի և մշակույթի անվանի գործիչներ ՝ Ալեքսանդր Գրիգորյանը (հանձնաժողովի նախագահ), Մետաքսեն և Երվանդ Երզնկյանը: Մրցանակաբաշխության արարողությունը տեղի ունեցավ մարտի 7-ին «Ունիսոնի» գրասենյակում:
Միսս գեղեցկություն – 2004 տիտղոսին արժանացավ Շուշանիկ Նահապետյանը: Սահմանված էր ևս երեք մրցանակ հետևյալ անվանակարգերում՝ Միսս Ժպիտ (Արմինե Սմբատյան), Միսս Հմայք (Հայկուշիկ Թանգամյան) և Միսս Նրբագեղություն (Նելլի Ստեփանյան): Մրցանակները տրամադրել էին «Զիգզագ» խանութը և «Նուշիկյան Ասոցիացիան»:

Beauty Photo Contest of Disabled Women
For the first time in Armenia, Unison NGO conducted a Beauty Photo Contest of Disabled Women. The Contest was announced on 23 February. The Organizing Committee received photos of 47 women with disabilities from Yerevan, Artashat, Gyumri, Vanadzor, Sisian and other regions of Armenia. Information support for the event was provided by Ardzagank, Van and Hit-FM radio companies. The Jury consisted of renowned figures of Armenian art and culture: Alexander Grigoryan (Chairman), Metaxe and Yervand Yerzinkyan.
The prize-giving ceremony was held on 7 March in Unison’s office. Shushanik Nakhapetyan, the contest winner, was awarded the title and crown of Miss Beauty 2004. The other three prizes were awarded to Armine Smbatyan (Miss Smile), Haykushik Tangamyan (Miss Charm) and Nelli Stepanyan (Miss Grace). The prizes were provided by Zigzag Electronics and the Nushikian Association.