Ուսումնասիրվեցին օրենքներում առկա խնդիրները
Բաց Հասարակության Հիմնադրամներ – Հայաստան կազմակերպության աջակցությամբ «Ունիսոն» ՀԿ-ն իրականացրեց հաշմանդամությանն առնչվող օրենսդրական դաշտի վերլուծություն։ Այն կատարեց «Ունիսոնի» իրավաբան, ՀՀ Փաստաբանների պալատի անդամ Գայանե Խաչատրյանը։ Վեր են հանվել օրենսդրական բացեր և հակասություններ, որոնք խոչընդոտում են հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների իրացմանը։ Վերլուծությունը կարելի է ներբեռնել ԱՅՍՏԵՂԻՑ։
Կարգին սոց. գովազդ (Հայկո Մկո)
2013-08-28 |
«Ունիսոն» ՀԿ-ն և Կարգին Թիվին ներկայացնում են նոր սոցիալական տեսահոլովակ «Ես կարող եմ աշխատել։ Արդարությունը ձեր ձեռքերում է» խորագրով: Գլխավոր դերերում` Հայկ Մարության և Մկրտիչ Արզումանյան (Հայկո Մկո): Հոլովակը պատրաստվել է ԱՄՆ ՄԶԳ աջակցությամբ` «Հաշմանդամություն ունեցող անձանց կենսամակարդակի բարելավում զբաղվածության խթանման միջոցով» (LIFE) ծրագրի շրջանակներում, որն իրականացնում է Սեյվ դը չիլդրեն կազմակերպությունը` գործընկեր ՀԿ-ների հետ համատեղ: Տեսահոլովակը դիտելու համար այցելեք «Ունիսոն» ՀԿ-ի Youtube-ի պաշտոնական ալիքը։ |
Նախագահական ընտրությունների դիտարկումների վերջնական զեկույց
2013-03-09
«Ունիսոն» ՀԿ-ն հրապարակեց 2013թ. փետրվարի 18-ին կայացած ՀՀ Նախագահի ընտրությունների դիտարկումների և Երևանի ընտրատեղամասերի ֆիզիկական մատչելիության վերաբերյալ վերջնական զեկույցը։ Սույն նախագիծն իրականացվում է Բաց Հասարակության Հիմնադրամներ - Հայաստանի աջակցությամբ։ Հաշվետվության տեքստը առկա է այստեղ (կարդալու կամ ներբեռնելու համար ընտրեք համապատասխան ֆորմատը)` PDF ֆորմատ - DOC ֆորմատ։
Ավարտվեց Երևանի ընտրատեղամասերի մոնիտորինգը
2013-02-13 |
Բաց Հասարակության Հիմնադրամներ - Հայաստանի աջակցության «Ունիսոն» ՀԿ-ն իրականացրեց Երևանի բոլոր ընտրատեղամասերի ֆիզիկական մատչելիության մոնիտորինգ։ Երկարաժամկետ դիտորդների նախնական զեկույցը (մատչելի և հիմնականում մատչելի տեղամասերի ցանկը) առկա է ԱՅՍՏԵՂ։

With support of Open Society Foundations – Armenia, Unison held a research on the gaps in the Armenian disability-related legislation. The paper was authored by Gayane Khachatyan, Unison’s lawyer and member of the Chamber of Advocates of the Republic of Armenia. Issues challenging the realization of the rights of persons with disabilities were raised. The Armenian version of the research is available HERE.
Kargin PSA with Hayko Mko
2013-08-28 |
Unison NGO and Kargin TV are proud to present the new PSA "I am able to work. Justice is in your hands" starring Hayk Marutyan and Mkrtich Arzumanyan (Hayko Mko). The PSA was produced in the framework of USAID-funded "Livelihood Improvement through Fostered Employment (LIFE) for People with Disabilities" Program implemented by Save the Children and partner NGOs. The video is available at Unison NGO Youtube official channel. |
Meeting with Spitak Mayor
2013-05-26 |
On May 16, Unison NGO Executive Director Armen Alaverdyan and PR Manager Marianna Chalikyan held a meeting with Gagik Sahakyan, the mayor of Spitak town.
Draft Report on Monitoring Released
2013-02-13 |
With support from the Open Society Foundations - Armenia, Unison has completed the monitoring of physical accessibility of all 467 polling stations in Yerevan. The Armenian version of the monitoring draft report (the list of accessible and mostly accessible precincts) is available HERE.