Նորություններ : Արխիվ 2009
Ինչպես հայտնի է, մինչև տարևերջ Հայաստանի երրորդ բջջային օպերատոր «Օրանժ Արմենիան» մուտք կգործի շուկա։ Ուրախալի է, որ մեր երկրում գործունեության ամենասկզբից հեռահաղորդակցման բնագավառում աշխարհի առաջատար օպերատորներից մեկը` «Ֆրանս Տելեկոմ» ընկերությունը որդեգրել է հավասար հնարավորությունների կադրային քաղաքականությունը, որը բացառում է հաշմանդամության հիմքերով որևէ խտրականություն։
Հաշմանդամների ընտրական իրավունքը հերթական անգամ անտեսվեց
Press conference 2009-06-13
Այսօր «Ունիսոնը», որը դիտարկեց Երևանի ավագանու ընտրությունների ընթացքը Կենտրոն համայնքի բոլոր 53 տեղամասերում, հրապարակեց դիտորդական առաքելության արդյունքներն ամփոփող զեկույցը...
«Ունիսոնը» համակարգում է ՀԿ-ների ցանցի աշխատանքները
«Ունիսոնը» համակարգում է ՀԿ-ների ցանցի աշխատանքները 2009-03-23
«Ունիսոնին» կարևոր դերակատարում է վերապահված «Հաշմանդամների կազմակերպությունների հզորացում հանուն առավելագույն ներառման» ծրագրում...

Orange logo 2009-09-17
Armenia’s third mobile operator, Orange Armenia, has entered the mobile market and plans to launch service by year’s end. France Telecom, parent company of Orange Armenia, has adopted an equal opportunities HR policy, which prevents discrimination on the grounds of disability.
Despite Laws, Disabled Voters Face Barriers at Polls
Press Conference 2009-06-13
Unison held a news conference on the outcomes of observation mission of Yerevan municipal elections of 31 May 2009...
Unison to coordinate DPO Network in Yerevan
Unison to coordinate DPO Network in Yerevan 2009-03-23
Unison will play an important role in the implementation of the “Building DPO Outreach for Greater Disability Inclusiveness” project funded by USAID.